اجزا و قطعات سنگ شکن سری HS

 

روتور سنگ شکن های سری HS دارای 5 عدد پره می باشد. هر یک از آنها از جنس ST52 می باشند و دارای ضخامتی معادل 80 میلی متر می باشند.

در وسط روتور یک لوله وجود دارد. این لوله مانیسمان به ضخامت 30 میلیمتر می باشد. قطعاتی که برای نگهداری چکش روتور تعبیه شده اند، در تمام سطوح ماشینكاری شده اند. سطوح ماشینكاری شده باعث می شود که علاوه بر اینكه روتور بالانس بماند, امکان جوشکاری مناسب هم فراهم گردد. جوشكاری از ترکیدن و شکستن روتور جلوگیری می کند و به این صورت طول عمر روتور را دوام می بخشد.

شفت اصلی این سنگ شکن از جنس فولاد فورج MO40 می باشد. تمامی چکش ها، سندان ها و قطعاتی که به عنوان محافظ بدنه به کار گرفته می شوند از جنس فولاد منگنزی می باشند. این امر سبب افزایش طول عمر آن ها گردیده و از خرابی ها جلوگیری می نماید.

 

وظیفه لاستیك های ضربه گیر در این مدل سنگ شکن ها

بررسی ویژگی های سنگ شکن کوبیت یا ضربه ای سری HS اس اچ در زیر سنگ شکن های سری HS لاستیك های ضربه گیری تعبیه شده است. وظیفه‌ی این لاستیك ها، جلوگیری و ممانعت از منتقل شدن لرزش های محتمل سنگ شکن به شاسی و فونداسیون می باشد. این لاستیك های ضربه گیر همچنین از بلبرینگ ها محافظت کنند و به این صورت باعث طولانی تر شدن عمر یاتاقان ها و بلبرینگ ها شوند.

تمامی فولی ‌ها به بوش کونیک مجهز هستند. آنهاموجب می شوند که تعمیرات با سهولت انجام پذیرند. همچنین استفاده از این بوش ها از خوردگی و لق شدن خار فولی ممانعت به عمل می آورد. در دهانه ورودی سنگ شکن های سری HS یک پرده لاستیکی قابل تعویض تعبیه شده است تا از پرتاب سنگ ها به بیرون دستگاه جلوگیری نماید.

 

مشخصات سنگ شکن های کوبیت سری اچ اس

سنگ‌شکن های سری HS برای خرد کردن سنگ هایی که ساختار سخت دارند مورد استفاده قرار می گیرند. فرایند خرد شدن در این سری از سنگ شکن های کوبیت به این صورت است که با ضربه‌ی اولیه چکش ها به بار و مواد ورودی، بخشی از آن ها کنده می شود.

این مرحله نخست می باشد. سپس این تکه های سنگ با سندان مقابلشان برخورد می کنند و بخش دیگری از آنها کنده می شود. مراحل دوم و سوم نیر در سنگ شکن های سری HS به همین صورت انجام می پذیرد. این مراحل تا آنجا ادامه پیدا می كند که در اثر ضربات وارد به مواد آنها به اندازه مورد نظر بار خروجی برسند.
در اطراف بدنه های سنگ شکن های سری HS دریچه های متعددی قرار گرفته است. هم چنین انواع مختلفی از چکش ها در داخل سنگ شکن های سری HS موجود می باشد.

 

مدل های سنگ شکن سری HS

این نوع سنگ شکن در چندین مدل مختلف از جمله HS7 , HS10 , HS11 , HS14 , HS16 تولید و عرضه می شود. اما برای مثال مدل HS 11 دارای كاربرد كمتری می باشد و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بر روی دیواره داخلی سنگ شکن های سری HS تعدادی سپر آجدار که از آلیاژهای ضد سایش ساخته شده اند، قرار گرفته است. این سپرها نقش یک مانع را ایفا می کنند و قطعات و تکه سنگ های بار ورودی در اثر برخورد با آن ها خرد می شوند. این پره ها با سرعتی در بین ۱۵ تا ۵۰ متر در ثانیه حرکت می کنند.

 

بررسی ویژگی های سنگ شکن سری HS10

یکی از انواع مدل های سنگ شكن های سری HS سنگ شکن HS10 می باشد. این سنگ شکن مدل HS10 با توجه به ساختار خود دارای مزایای بسیاری از جمله تولید مصالح کاملا استانداردی که برای مصارف آسفالت و بتن کاربرد دارد، می باشد و در صنعت بتن و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. قدرت الکتروموتور این مدل از سنگ‌شکن های سری HS یعنی HS10، 90 كیلو وات می باشد. موتور HS10 دارای یک شاسی مجزا که قابل تنظیم نیز هست می باشد و با 540 دور در دقیقه می چرخد.

سنگ شکن های سری HS مناسب برای خرد کردن انواع سنگ های كوهی و رودخانه ای كه سختی بالایی دارند، طراحی شده است برای خرد کردن سنگ هایی تا قطر 300 میلیمتر کاربرد دارد.

 

مزایای سنگ شکن های سری HS
  • استهلاک پایین و ظرفیت بالا
  • توانایی تنظیم بار خروجی از 3 ناحیه
  • به دلیل وجود دریچه های بازدید و پوشش ضد سایش در سنگ شکن های سری HS، تعمیر و نگهداری آنان بسیار راحت می باشد.
  • عمر طولانی و عملكردی عالی نسبت به سایر سنگ شکن ها دارند.