بررسی مشخصات و ویژگی های توری سرند

 

توری سرند از مهمترین اجزای یک سرند صنعتی محسوب می شوند. سرندهای ارتعاشی و توری های آنها انواع مختلفی دارند:

  • توری های سرند فولادی
  • توری های آهنی
  • توری های ضد سایش

آنها بر اساس نوع تولید مواد، رطوبت و شرایط شست و شو و مدل تعیین می شوند. در صنعت خردایش و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. توری هایی که در سرندهای سنگ شکن استفاده می شوند، باید در برابر انواع نقص ها مقاوم و متناسب با راحتی کاربران طراحی شوند.
توری های سرند سنگ شکن در جنس های فولادی، آهنی و ضد سایش ساخته می شوند. باید دقت داشت کیفیت و طول عمر آنها مناسب و دانه بندی ایده آل در خط خردایش داشته باشند. در طراحی توری های سرند با مش های مختلف، از مواد با کیفیت و مرغوب استفاده می شود.

 

توری آهنی

بررسی مشخصات و ویژگی های توری سرندتوری های سرند آهنی با استفاده از مفتول های کم کربن (Low Carbon) با کیفیت بالا تولید می شوند. آنها بعد از کشش و تبدیل به قطرهای مناسب و تست های لازم در جهت مقاومت در برابر سایش و شکستگی مورد استفاده قرار می گیرند.

توری های از چشمه 0.4 الی 100 میلی متر به ابعاد 100*150 و نیز 200*100 سانتی متر و طبق سفارش مشتری تولید می گردد.
سرندهای ارتعاشی در مدلهای ثابت و متحرک وجود دارند. تورهای سرند فولادی، آهنی و ضدسایش برای فرآیند ارتعاش قوی طراحی شده اند. آنها می توانند انسداد مواد را طی فرآیند را بسیار کاهش دهند.
توری های سرند سنگ شکن دارای ساختار ساده هستند. آنها عملیات جایگرینی را به راحتی انجام می دهند. از سرندها می توان برای انواع سنگ شکن فکی، سنگ شکن ضربه ای و سنگ شکن مخروطی استفاده نمود.

 

توری سرند فولادی

توری های سرند فولادی با استفاده از مفتول های پرکربن (High Carbon) وارداتی، با بهترین کیفیت و مناسب ترین گرید، بسیار مقاوم در برابر سایش تولید می شوند. ابعاد این توری ها به صورت استاندارد 100*150 و 200*100 می باشند. در صورت نیاز مشتری، به ابعاد سفارشی خمکاری و کناره ها تولید می شود.

توری سرند فولادی، عمدتا با بهترین مفتول های پرکربن کشش شده نشکن وانیل در ضخامت های استاندارد و سایر قطرها تست های لازم بر روی مفتو ها در برابر شکستگی و استقامت امتحان می شوند. سپس با دستگاه اتوماتیک خم و زیگزال می شوند.
در مرحله بعد، توسط دستگاه بافت به صورت افقی و عمودی در چشمه های مختلف و منظم بافته می شوند. توری های سرند آهنی و فولادی و ضد سایش تولید شده توسط شرکت سامان فراز، دارای استقامت و طول عمر بالایی هستند. آنها بیشتر در صنایع معادن شن و ماسه و کارخانجات آسفالت سازی، جهت جداسازی ریگ های ریز و درشت بکار برده می شوند. این توری ها، در مش های مختلف از فولاد ضد زنگ باکیفیت ساخته می شوند.

 

توری های ضد سایش

توری های سرند فولادی و آهنی و ضد سایش تولیدی سامان فرازتوری های سرند فولادی و آهنی و ضد سایش تولیدی سامان فراز، عمدتا در صنایع معدنی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع توری، نسبت به سایش و خوردگی مقاومت و پایداری بالایی دارد.

کربن موجود در مفتول توری باعث استحکام، تقویت و ضدسایش بودت توری سرند می شود.
توری های سرندی کابرد وسیعی در صنایع معدنی و ساختمانی دارند. آنها معمولا با مفتول های ضخیم و چشمه های بزرگ تولید می شوند. توری سرندی مانند توری استیل، ضد زنگ نبوده و در نتیجه به مرور زمان در محیط مرطوب دچار زنگ زدگی خواهد شد. مزین اصلی توری سرندی، مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی است.

توری با مش های مختلف امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا انواع مختلفی از صفحات مشبک برای سرند خشک کن در صنعت سنگ شکن و خردایش مورد استفاده قرار می گیرد.
توری های سرند فولادی و آهنی و ضد سایش در صنایع معدنی، برای سرند سنگ شکن، تجهیزات مخلوط آسفالت و تجهیزات راه سازی و عرشه صفحه است.
اندازه مش و شبکه توری سرند در صنعت معدن و سنگ شکن، معمولا از 1.5 میلی متر تا 14 میلی متر بسته به نیاز مصرف کننده متغیر است.
این توری ها، از مواد مختلفی از جمله فولاد ضد زنگ که ماده متداول است و نیز فولاد کم کربن ساخته می شوند.