معرفی و خرید قطعات سنگ شکن فک

 

سنگ شکن فکی یکی از مستحکم‌ترین دستگاه‌ های خردایش سنگ‌ ها است که کاربردهای متنوعی در صنعت دارد. قطعات سنگ شکنی فکی (فک) معمولا به‌ دلیل تحمل فشار از طرف باری که به آنها اعمال می‌شود، از فولاد منگنزدار ساخته می‌شوند. زیرا در برابر سایش مقاومت بسیار خوبی دارند. این ویژگی‌ سبب می‌شود قطعات سنگ شکن فکی معدن، طول عمر بالایی داشته باشند.

تولید کننده توگل سنک شکن فکی و سایز قطعات آنقطعات یدکی سنگ شکن فکی هم از بدنه‌ محکمی برخوردارند. می‌توانید آنها را به شیوه‌های دلخواه تنظیم کنید. این تنظیم در مرحله‌ای صورت می‌گیرد که بتوانید ابعاد سنگ‌های ورودی و خروجی را تعیین کنید. تا زمانی که به نتیجه‌ی مورد نظر نرسیده‌اید، دستگاه کار خود را ادامه خواهد داد.

این ویژگی باعث می‌شود ابعاد سنگ‌های خروجی کاملا نزدیک به محصول دلخواه نهایی باشد. در نتیجه کمتر می‌توانیم خطایی را در عملکرد دستگاه مشاهده کنیم.

اصلی‌ترین قطعات سنگ شکنی فکی (فک) را شانه‌های ثابت و متحرک تشکیل می‌دهند. آنها وظیفه‌ اصلی خردایش و کاهش حجم سنگ‌ها را برعهده دارند. این قطعات از طریق فشار زیادی که به سنگ‌ها وارد می‌کنند، باعث خرد شدن سنگ‌ها می‌شوند و اندازه‌ی آن‌ها به حد نیاز کاهش پیدا می‌کند. شانه فک ثابت روی یک سطح صاف قرار داده می‌شود و در مقابل شانه فک متحرک را داریم که فشار نهایی را به سنگ‌ها وارد می‌کند.

 

توگل فک

توگل تامین کننده‌ی نیروی محرک لازم برای شانه فک متحرک است و بدین ترتیب این نیرو به سنگ‌ها انتقال داده می‌شود. گوه فک هم در سطح زیرین بین فضای خالی دستگاه و شانه فک ثابت قرار می‌گیرد و کمک زیادی به استحکام و ماندگاری شانه‌ها می‌کند.
کارفرمایان با استفاده از قطعات یدکی سنگ شکن فکی می‌توانند اولین مراحل سنگ شکنی را طی کنند. بدین ترتیب، مواد اولیه لازم برای کار دیگر دستگاه‌ها را فراهم کنند.

 

نحوه کار قطعات این سنگ شکن

تولید انواع فک ثابت و متحرک سنگ شکن فکی فشاری که سنگ‌ها بین شانه فک ثابت و متحرک تحمل می‌کنند، بسیار بالا است و سخت‌ترین آن‌ها به قطعات ریزی تبدیل می‌شوند که برای کار معادن شن و ماسه کاربرد خواهند داشت. کارفرمایان می‌توانند اقدام به تهیه‌ی فک بند کرده و ظرفیت خروجی سنگ را در آن بالا برند.

توگل فک هم اگر توانایی انتقال نیروی بیشتری داشته باشد، هم سرعت کار سنگ شکن فکی بالا می‌رود، هم اینکه می‌توان سنگ‌هایی با انواع مختلف را به‌عنوان ورودی برای این دستگاه در نظر گرفت.

قطعات دیگری مثل بغل بند فک که در بالا بردن استحکام دستگاه کاریی زیادی دارند و در طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. قیمت ناودانی فک به‌دلیل استفاده‌ی مداوم و تولید بیشینه آن، مناسب‌تر از دیگر قطعات است.

سنگ‌هایی که وارد سنگ شکن فکی می‌شوند، باید تا زمانی که به ابعاد موردنظر می‌رسند، داخل دستگاه باقی بمانند. زیرا دهانه‌ی خروجی دستگاه اجازه‌ی خارج شدن به آنها را نمی‌دهد.

بلبرینگ فک سنگ‌های ورودی را کنترل می‌کند و توگل فک هم با وارد کردن نیرو به‌صورت مستمر، کمک می‌کند که سنگ‌ها به ابعاد موردنظر برای خروج از فرایند نزدیک شوند.

 

بلبرینگ این سنگ شکن

این قطعه می‌تواند تا ۶ برابر ظرفی تحمیل بار توسط دستگاه سنگ شکن را بالا ببرد. علاوه بر این همزمان استهلاک آن را هم پایین بیاورد. شانه فک ثابت و متحرک به‌ دو صورت صاف و موج‌دار تهیه می‌شوند و هرکدام کارایی خاصی دارند.

این قطعه حرکتی روی سطح ندارد و وظیفه‌ی ایجاد تکیه گاه برای خرد شدن سنگ‌ها را برعهده دارد. شانه فک متحرک با موج‌ها و دندانه‌های خود، می‌تواند فشار را به‌صورت چندبرابری به سنگ وارد کند و باعث خردایش هرچه سریع‌تر آن شود. این روند توسط فک بند کنترل می‌شود و اجازه نمی‌دهد که سایش زیادی به دستگاه وارد شود.

تولید کننده یاتاقان و بلبرینگ سنگ شکن فکی

یاتاقان قطعات سنگ شکن فکی

یاتاقان فک از دیگر قطعات سنگ شکن فکی معدن است که استهلاک کمتری نسبت به دیگر قطعات دارد.فلکه فک در طرح و اندازه‌های مختلف تولید می شود تا سنگ‌ها در همان ورودی کنترل شوند و کارفرما بتواند توسط یک دهانه باز، میزان سنگ‌های ورودی را کنترل کند.

در واقع خروجی و ورودی باید با همدیگر هماهنگ باشند. در این حالت فلکه فک کمک می‌کند این هماهنگی ایجاد شده و اجازه‌ی ورود میزان سنگ بیشتر از خروجی به دستگاه داده نمی‌شود.

 

خرید قطعات سنگ شکن فکی

سنگ شکن فکی را می‌توانید از شرکت صنعتی سامان فراز در طرح ها و اندازه‌های مختلف تهیه نمایید. این سنگ شکن اولیه زیبایی خاصی نسبت به دیگر سنگ‌کن ها مانند سنگ شکن ماسه ساز و سنگ شکن کوبیت دارد. به‌همین دلیل خرید و فروش بالایی را نسبت به ابزار و قطعات دیگر دارد.

شرکت تولیدی صنعتی سامان فراز، با سابقه‌ای طولانی در زمینه عرضه ماشین آلات و قطعات صنعتی به ویژه ماشین آلات صنعت خردایش سنگ ها و کانی، سنگ شکن فکی و قطعات سنگ شکن فکی معدن را با کیفیت تضمیمی به مشتریان محترم ارائه می‌کند.