نحوه کار و عملکرد سنگ شکن فکی

 

مکانیزم سنگ شکن فکینحوه کار و  مکانیزم سنگ شکن فکی بدین ترتیب است که در آغاز خط تولید برای معادنی که مواد اولیه آن از دل کوه به دست می آید بهترین انتخاب است.

سنگ شکن فکی در جهت خردایش انواع سنگ های معدنی و تبدیل به شن و ماسه مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از قدرت و ظرفیت زیادی در این زمینه برخوردار است.

همان طور که در مورد مکانیزم سنگ شکن فکی عنوان شد، کار اصلی آن در خط اولیه و مرحله اول تولید سنگ و خردایش مورد استفاده قرار می گیرد. اما پروسه خرد کردن کانی ها و سنگ ها در سنگ شکن فکی ساده است. به این صورت که با استفاده از نیروی برشی و فشاری کار خود را انجام می دهد.

در حالیکه سنگ ها بین دو فک دستگاه که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است، قرار می گیرند. همین مسأله زمینه لازم را برای خرد کردن سنگ های معدنی که در داخل دستگاه سنگ شکن فکی قرار می گیرد به وجود می آورد.

 

مزایای دستگاه فکی

‌با حرکت فک مواد تحت تاثیر نیروی فشاری و گاه ضربه یا برشی فرار می گیرند و خرد می شوند. مکانیزم فاصله بین دو فک در قسمت فوقانی را دهانه و فاصله بین دو فک در قسمت تحتانی دستگاه را گلوگاه می نامند. دستگاه های سنگ شکن فکی انواع گوناگونی دارند که نوع تک بازویی آن به طور شماتیک قابل مشاهده است.

  • مزایای دستگاه فکی در خط خردایش موادقدرت و ظرفیت بالا در خردایش سنگ ها
  • ساخت قطعات سایشی از جمله شانه ها و بغل بند ها از جنس فولاد منگنزی
  • ساختمان مستحکم و مقاومت بالا
  • یک دست بودن بار خروجی
  • قابلیت تنظیم دهانه خروجی
  • راندمان بالا و کاهش هزینه نگهداری با داشتن سیستم روغن کاری
  • تعویض سریع و آسان قطعات یدکی

 

ابعاد قطعات خروجی از دستگاه فکی

هر دستگاه سنگ شکن که جهت خرد کردن و تولید انواع مواد اولیه، و همچنین شن و ماسه دارای یک سری برنامه های پیش فرض هستند. این برنامه ها از قبل و به هنگام تولید برای آن نوع دستگاه سنگ شکن طراحی شده است. آنها در قسمت نرم افزار دستگاه نصب شده اند که بر اساس آن برنامه کار خود را انجام می دهند.

دستگاه سنگ شکن فکی از سری ماشین آلاتی است که بسیار قدرتمند می باشد. در دو جهت تولید انواع سنگ های ریز در ابعاد ۲۰۰ میلی و کمتر از آن که به عنوان قطعات خروجی از این دستگاه مواد تولید می کند.

منظور از قطعات خروجی از دستگاه فکی ، همان سنگ های ریز و درشتی است که به صورت مواد اولیه در دهانه ورودی وارد دستگاه می شود. یا با ابعاد ریز تر و قطعات کوچکتر از قسمت خروجی دستگاه فکی خارج می شود.