مشخصات اسکرو U شکل یا کانوایر یو شکل

 

در مورد ویژگی اسکرو یو شکل می توان گفت، مواد را حمل می کند. در حالی که از یک نوار مارپیچ برای انتقال مواد استفاده می کند، در یک یا چند قسمت ورودی تغذیه می شود. مواد ورودی با هر دور چرخش این نوار به جلو حرکت می کنند.

مشخصات اسکرو U شکل یا کانوایر یو شکلظرفیت انتقال در اسکرو U شکل تا 250 تن در ساعت می رسد. نوار نقاله های این دستگاه برای انتقال مواد نرم و چسبنده پر کاربرد می باشند.

 

مکانیزم اسکرو یو شکل

مکانیزم این دستگاه به ظاهر ساده می باشد. اما در واقعیت به یک طراحی بسیار دقیق نیاز دارد تا با حداکثر راندمان خود کار کند. عملکرد درست دستگاه اسکرو و آسیب نرساندن به مصالح ورودی درطول روند انتقال آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اسکرو U شکل از ساده ترین روشها برای حمل و انتقال مصالح گوناگون می باشد. ساختار آن شامل یک حلزونی چرخشی است که می تواند همراه با شافت یا بدون آن باشد. این حلزونی دوار توسط یاتاقان بندی مناسب در یک بدنه ثابت نصب می گردد.

مواد در طی طول بدنه اسکرو با حرکت مارپیچی به سمت دریچه خروجی حرکت می کنند. میزان ورودی و خروجی مواد به اسکرو ‌U شکل به وسیله دریچه ها و سرعت چرخشی آن تنظیم می گردد.

 

بدنه کانوایر U شکل

نمایی از بدنه اسکرو U شکل اسکرو کانوایر یو شکلدیگر ویژگی اسکرو یو شکل آن است که بدنه از جنس فولاد و یا در مواردی از فولاد استنلس استیل ساخته شده است. به طور معمول بدنه این نوع از اسکرو کانوایرها به اندازه 3 تا 5 میلی متر ضخامت دارند. از اسکرو کانوایرهای U شکل غالبا برای انتقال مواد در طول های کم استفاده می گردد. زیرا این سیستم ها برای مسافت های زیاد کارایی لازم را ندارند.

همچنین از اسکرو ‌U شکل برای حمل و انتقال مواد شیمیایی در کارخانه های تولید مواد شیمیایی، حمل و انتقال مواد پالایشگاهی در پالایشگاه ها و مواد پتروشیمی در پتروشیمی ها، جهت انتقال در صنایع مربوط به مس و صنایع مربوط به آلومینیوم استفاده می گردد. اسکرو U شکل در صنایع تصفیه فاضلاب و برای انتقال و بالا بردن مواد به صورت توده ای نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده از این دستگاه

استفاده از این نوع دستگاه در حالت افقی بیشتر مرسوم است. اما استفاده از آن به صورت زاویه دار نیز ممکن می باشد. عوامل متعددی از جمله دورگردش موتور گیربکس در دستگاه، قطر لوله و نیر گام پره های ماردون در سرعت انتقال مواد به سمت جلو موثرند.

این نوع اسکرو به نسبت سایر دستگاه های انتقال مواد مانند پنوماتیک یا هوا مکانیک صرفه اقتصادی بیشتری دارد. بسیار مقرون به صرفه می باشد. با استفاده از چندین نقطه ورودی و تخلیه، مواد وارد شده به خود را در مکان های مختلف پخش می کند.

همین طور این دستگاه کاملاً برای محیط های دارای گرد و غبار و یا خورنده ایمن شده است. به همین سبب به حداقل تعمیرات و نگهداری نیازمند می باشد.

اسکرو U شکل می تواند به شکل اثرگذاری در برابر خروج گرد و غبار از داخل آن و یا ورود انواع آلودگی یا رطوبت به داخل آن عایق شود. می توان با دوجداره کردن آن، از این دستگاه به عنوان یک خشک کن یا یک خنک کننده مواد استفاده کرد.

با پوشاندن دیواره های این دستگاه یا از مواد یا پوشش های مقاوم در برابر سایش، خوردگی و حرارت می توان از آن محافظت کرد.

 

طراحی تولید و فروش اسکرو کانوایر یو شکل

گروه صنعتی سامان فراز طراح و تولید کننده اسکرو یو شکل یا کانوایر U شکل می باشد. جهت ثبت سفارش با همکاران ما در واحد فروش تماس نمایید.