بررسی علمکرد سنگ‌ شکن ضربه ای HS

 

  • عملکرد سنگ شکن ضربه ای HS (یا سنگ شکن کوبیت)، دارای ساختار ساده، عملکرد منحصر به فرد ، مناسب برای خرد کردن سنگ های سخت.
  • مصرف انرژی کم ، عملکرد بالا ، نسبت خردایش سنگ شکن زیاد ، به طور کلی 10-20 ، تا 50-60.
  • با عملکرد شکل دادن ، محصول به شکل مکعب ، تراکم بسته بندی بالا ، اندازه تخلیه قابل تنظیم ، روند شکست ساده است.
    توزیع دانه بندی مناسب.
  • به راحتی می توان مقدار تغذیه خط تولید را تنظیم کرد و اندازه خوراک را افزایش داد.
  • استفاده از تجهیزات شکست ضربه از مواد جدید مقاوم در برابر سایش و از جنس فولاد منگنزدار ساخته شده است. بنابراین چکش صفحه ، صفحه ضربه و صفحه آستر دارای طول عمر بیشتری است.
  • استفاده و نگهداری آسان ، می تواند به عنوان سنگ شکن انتخابی استفاده شود.
  • قطعات سنگ شکن صفحه پوشش ضربه ای منحصر به فرد ، مخصوصاً برای خرد کردن سنگ سخت ، کارایی بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی.

 

کاربرد و موارد استفاده این نوع سنگ شگن

از سنگ شکن های سری HS به عنوان سنگ شکن های اولیه و ثانویه استفاده می شود.

انواع سنگ شکن های ضربه ای در دو تیپ ساده و هیدرولیکی در مدل های یکطرفه و دو طرفه (نظیر مدلهای کوبیت 80، کوبیت 100، کوبیت 120 و کوبیت 180) و انواع HS (HS7, HS10,HS14 ,HS16) تولید می شود. این مدل ها در ظرفیت های 80، 100 ،120،180، 240 و حتی تا 300 تن درساعت ساخته می شوند.

 

انواع سنگ شکن کوبیت HS

سنگ شکن های کوبیت شرکت بهرینگر آلمان یا همان سنگ شکن های سری HS، است. این محصول یکی دیگر از انواع سنگ شكن های ضربه ای می باشند. با نیروی ضربه ای که چکش های در حال دوران تعبیه شده بر روی روتور به مواد ورودی وارد می کنند موجب خرد شدن آنها می گردند.

کاربرد و موارد استفاده سنگ شگن ضربه ای اچ اس یا کوبیت HS

عملکرد سنگ شکن ضربه ای HS مناسب برای خرد و تکه تکه کردن مواد سخت می باشند. در آنها، سه سری سندان که قابلیت تنظیم دارند، به صورت جدا از هم تعبیه شده است. این سندان ها امکان توانایی كنترل تولید را در این نوع سنگ شکن فراهم می آورند.

سندان بالایی به طور کامل و یکپارچه از فولاد منگنزی ساخته شده است. در حالی که سندان های وسطی و پایینی از جنس بدنه آهنی ساخته شده اند. سندان های وسطی و پایینی توسط کفشک های منگنزی پوشش داده شده اند.

 

بررسی روتورهای سنگ شکن کوبیت سری اچ اس

سنگ شکن های سری HS دارای یک روتور دیسکی بسیار سنگین می باشند. این روتور دیسکی گشتاور بسیار زیاد و همچنین انرژی فراوانی تولید می کند که موجب چرخش یكنواخت روتور می گردد. در نتیجه‌ این گشتاور زیاد و چرخش یكنواخت، راندمان‌ و بازدهی سنگ شکن افزایش می یابد و مصرف آن کاهش چشمگیری می یابد.
روتور سنگین موجود در سنگ شکن های سری HS مصرف انرژی را نسبت به سایر سنگ شکن ها کاهش می دهد و یك مزیت به شمار می رود. همچنین این روتور سنگین دیسكی باعث کاهش نوسان آمپر در این سنگ شکن می شود.