ویژکی های رولیک تعویضی

 

سامان فراز تولید کننده رولیک تعویضیرولیک تعویضی (replacement roller) به رولری می گویند که در صورت مستهلک شدن و خرابی آن، قطعات هرزگرد داخلی که مهمترین آنها بلبرینگ است، تعویض می گردد. آنها بسته به نیاز در طول های متفاوت و قطرهای 7 و 8 و 9 سانتی متری ساخته می شوند.
این رولر دارای کیفیت بالایی است و نسبت به گرد و غبار محافظ است. در صورت نیاز می توانید جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار یک ماژول روی آن نصب کنید.
در واقع این محصول به رولیکی گفته می شود که پس از سپری شدن مدتی از کارکرد، رولیک در صورت نیاز به تعمیرات این قابلیت را داشته باشد که به اصطلاح دمونتاژ یا تعمیر شده و قسمت های سیستم حرکت چرخشی رولیک که مهمترین بخش آن بلبرینگ است عوض گردد. چرا که لوله رولیک هنوز قابل استفاده می باشد.

این نوع رولیک ها معمولا به گونه ای ساخته می شوند که بتوان پس از مونتاژ اولیه مجدد آن را تعمیر نمود. یا تعمیرات لازم و تعویض قطعات مورد نیاز را بر روی آن انجام داد. در هنگام تعمیرات رولیک تعویضی پیشنهاد می شود از بلبرینگ های استاندارد و باکیفیت استفاده گردد تا کیفیت رولیک ضربه گیر تغییر نکند.

 

از کار افتادن خط نوار نقاله هنگام تعویض رولر

نکته دوم از کار افتادن خط نوار نقاله می باشد. برای هر بار تعمیر این مدل رولرها نیاز است که خط متوقف شود. رولیک ها از جای خود خارج شده برای تعمیرات به کارگاه فرستاده شوند. پس تعمیرات مجدد در جای خود نصب شوند. این در حالی است که در برخی سازه های نوار نقاله با توجه به موقعیت و یا ارتفاع جا به جایی و نصب رولیک های دشواری های خاصی دارد.

کارخانه تولید کننده رولیک تعویضیرولیک تعویضی از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و دارای عمر مفید بیشتری نسبت به سایر رولیک ها می باشد. انها دارای اجزای مختلفی برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک می باشند.

این نوع رولیک را هم می توان با بلبرینگ کهنه و هم بلبرینگ نو جایگزین نمود. همچنین بسته به نیاز مشتری رولیک تعویضی با بلبرینگ هایی با کیفیت بالاتری که هم کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و هم به نسبت سایر رولیک ها قابل تعویض است.

 

آیا رولیک های تعویضی به صرفه هستند؟

نکته مهم در مورد خرید رولیک ها کیفیت ساخت آنهاست.
رولیک های تعویضی به خاطر قیمت پایین تری که نسبت به بقیه رولیک ها دارند بازار خوبی را به خود اختصاص دادند. ولی باید بدانیم که حتی با وجود قیمت پایین این نوع رولیک ها صرفه اقتصادی ندارند.
دلیل این امر آن است که بلبرینگ ها قطعات گران قیمت برای ساخت رولیک ها محصوب می شوند. وقتی رولیک ها خراب می‌شوند باید بلبرینگ ها تعویض شوند. کافیست یکبار این کار انجام شود تا قیمت این نوع رولیک ها از رولیک های با کیفیت تر افزایش یابد. چون سایر قطعات نیز باید تعویض شوند.

 

کارخانه تولید کننده رولیک تعویضی

گروه صنعتی سامان فراز تولید کننده انواع رولیک های صنعتی از قبیل رولیک ضربه گیر و لاستیکی، رولیک رفت، رولیک برگشت، رولیک فلزی و تعویضی و سایر رولرها می باشد. این گروه همچنین تولید کننده انواع تجهیزات و ماشین آلات خطوط سنگ شکنی و نیز انواع سرند و فیدر می باشد. جهت ثبت سفارش با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.